W wielu domach, zamiast tradycyjnych łóżek, można zauważyć fotele i kanapy rozkładane, które mogą służyć zarówno do siedzenia, jak i do spania. Czy tego typu rozwiązania wpływają pozytywnie na jakość snu?

 

Rozkładany fotel do niewielkiej sypialni

Rozkładane meble mogą być bardzo funkcjonalne. Nie każdy bowiem może pochwalić się dużym metrażem mieszkania. Jeśli sypialnia jest malutka, to fotele rozkładane są doskonałym wyjściem. Ustawienie takiego mebla pozwala lepiej zagospodarować przestrzeń i zmieścić w niej inne, potrzebne elementy, takie jak na przykład szafy do przechowywania czy biurko. Fotel rozkłada się wówczas tylko na noc, a za dnia można utrzymać w pomieszczeniu piękny porządek. Spanie na takim meblu również może być wygodne, chociaż wszystko zależy, oczywiście, od konkretnego modelu produktu. Można natrafić zarówno na komfortowe fotele rozkładane, jak i te mniej odpowiednie do spania. Warto po prostu w momencie zakupu upewnić się, że po rozstawieniu fotel tworzy równą powierzchnię, na której nic nie będzie przeszkadzało w nocnej regeneracji.

Sofa do spania dla gości

Fotele rozkładane mogą być również meblami, które staną w salonie i będą pełniły funkcję ewentualnego miejsca dla gości, gdyby była potrzeba, aby ich zanocować. Na co dzień więc produkty te będą stały złożone, a jedynie na szczególne okazje będzie można ich użyć jako łóżek. Warto nieraz mieć tego typu mebel w swoim domu, aby móc zaoferować gościnę, na przykład po długich, nocnych pogawędkach w gronie przyjaciół.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *