Salon to najbardziej reprezentatywna część domu. Nie dziwi więc, że przykłada się dużą wagę do jego aranżacji. Musi to być zarówno pomieszczenie funkcjonalne, jak i atrakcyjne wizualnie. Najczęściej też dzieli się ono na kilka obszarów.

 

Kącik wypoczynkowy

Niewielkie i nietypowe pod względem kształtu pomieszczenia trudniej jest urządzić, gdyż trzeba nieco ograniczyć ilość mebli, które się w nich znajdą. W każdym salonie jednak powinien być chociaż niewielki kącik wypoczynkowy. Często znajduje się w nim kanapa, fotel, a niekiedy także podnóżki, które umożliwiają przybranie wygodnej pozycji prze telewizorem. Jeśli pokój jest niewielki to przestrzeń przed odbiornikiem może być tworzona jedynie przez małą kanapę, na której mogą sobie przysiąść domownicy. Jeśli natomiast możliwe jest wstawienie większej ilości mebli, to wtedy pojawiają się i fotele. Warto wyposażyć taki kącik w punktowe oświetlenie, które będzie sprzyjać na przykład czytaniu. Podnóżki zajmują dodatkową ilość miejsca, ale również warto rozważyć zakup, jeśli posiada się wystarczającą ilość przestrzeni, gdyż taki mebel często pozwala bardziej się zrelaksować.

Miejsce przy stole

Druga przestrzeń w salonie to miejsce przy stole. Jeśli Twoje pomieszczenie jest bardzo małe, to często trudno jest oddzielić jeden obszar od drugiego i wówczas kącik wypoczynkowy jest częściowo połączony z przestrzenią przy stole. Gdy jednak masz do dyspozycji większy metraż, to jednak warto stworzyć dwie, osobne „wysepki”. Wówczas wnętrze jest bardziej funkcjonalne. Przy stole spożywa się posiłki i rozmawia w gronie rodziny lub przyjaciół, a po skończonym jedzeniu można bardziej się zrelaksować w kąciku wypoczynkowym. Najważniejsze, abyś dokładnie rozplanował sobie, co gdzie ma się znaleźć. Wtedy będziesz wiedział, jakich mebli Ci trzeba.

 


Sorry!No related Post.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *